Εκλογές 2019 - Νάξος: Παρουσιάστηκε η παράταξη " Ένας Δήμος, Ένα Κοινό Μέλλον"

"Ο τόπος μας,  Τα έθιμα μας,  Η πολιτιστική μας κληρονομιά,  Ολα αυτά μας θυμίζουν ότι πρέπει να παλέψουμε για ένα καλύτερο μέλλον. 
Ολοι μαζί μπορούμε να πάμε τα νησιά μας μπροστά και να επιδιώξουμε την ανάπτυξη. Ο συνδιασμός μας επιλέγει τον αγώνα που έχει στόχο την ικανοποίηση των αναγκών της κοινωνίας μας με την προβολή προτάσεων και αντιλήψεων που ίσως όλοι μας έχουμε σκεφτεί αλλά δεν έχουμε βρει το χώρο να τις εκφράσουμε. Απέναντι σε όλους και όλα λοιπόν που μας έχουν οδηγήσει σε αδιέξοδα τραβάμε πορεία σε δύσκολα νερά αλλά με δύναμη και ελπίδες για το αύριο και τις ανάγκες μας, των παιδιών μας και του τόπου μας".

Με την δήλωση αυτή, ο Μιχάλης Τουλούπης, υποψήφιος Δήμαρχος Νάξου και Μικρών Κυκλάδων κατέθεσε το βράδυ της Κυριακής (05/05) το ψηφοδέλτιο του δημοτικού συνδυασμού του "Ενας Δήμος, Ενα Κοινό Μέλλον"... και προσθέτει "Μετά από αδιέξοδα που μας οδήγησαν, απέναντι λοιπόν σε όλους και όλα, πλέον τραβάμε ευθεία πορεία για τις 26/5 ημέρα εκλογών".

Και παρουσιάζουμε το ψηφοδέλτιο της δημοτικής παράταξης "Ενας Δήμος, Ενα Κοινό Μέλλον"

Υποψήφιος Δήμαρχος: Μιχαήλ Τουλούπης του Γαβριήλ 

.Οι Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι ανά Εκλογική Περιφέρεια

Εκλογική Περιφέρεια Δονούσας:

1. Ζώρου Μαρία του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Δρυμαλίας:

1. Μαντζουράνη Μαρία του Εμμανουήλ
2. Γρατσίας Δημήτριος του Εμμανουήλ
3. Ζώρος Απόστολος του Ανδρέα
4. Κεραμιώτη Αρχοντούλα του Δημητρίου
5. Προμπονάς Μαρίνος του Νικολάου
6. Μανωλάς Πέτρος του Αντωνίου
7. Ανωμερίτης Πέτρος του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Ηρακλειάς:

1. Κουφοπούλου Αγγελική- Άννα του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Κουφονησίου:

1. Κεραμιώτη Αδαμαντία-Χριστίνα του Ιωάννου

Εκλογική Περιφέρεια Νάξου:

1. Κριμιτζά Αικατερίνη του Εμμανουήλ
2. Τζάι Αγλαïα του Σωτήρ
3. Κουλλάου Φράντσι του Πέτρο
4. Κιουλαφής Γεώργιος του Μιχαήλ
5. Τουλούπη Ειρήνη του Μιχαήλ
6. Κοντοπίδη Βασιλική του Μιχαήλ
7. Λαγογιάννη Μαρία του Βασιλείου
8. Λάγιου Ακιλίνα του Βασίλη
9. Μαγερόφσκα Οξάνα του Βολοντιμίρ
10. Ντέλι Νίκο του Γιώργη
11. Βασιλάκης Ευάγγελος του Ιωάννη
12. Ζώρος Ιωάννης του Ανδρέα
13. Υδραίος Ιωάννης του Εμμανουήλ
14. Τουλούπης Νεκτάριος του Νικολάου
15. Κιουλαφής Ματθαίος του Μιχαήλ
16. Τζάι Κλιάνθ του Σπύρο
17. Δεγαίτας Κωνσταντίνος του Γεράσιμου

Εκλογική Περιφέρεια Σχοινούσας:

1. Γρίσπος Γεώργιος του Μιχαήλ